NATO për 24 orë shkatërroi 12 tanke dhe një depo për armë në Libi

Bruksel, 13 prill 2011 (MIA) - Forcat e NATO-s kanë shkatërruar natën e kaluar 12 tanke në afërsi të qytetit libian Zintan, si dhe një depo me armë në jug të qytetit Srit, kumtoi Aleanca.

Gjatë kontrollit të embargos së vendosur për armë në Libi, anijet e patrullës së NATO-s në Detin Mesdhe kanë kryer kontroll mbi 28 anije, pa urdhër për hyrje në to.

Për sigurimin e veprimtarive humanitare janë lejuar dy fluturime aeroplanësh.

Natën e fundit asnjë anije nuk ka udhëtuar drejt Libisë me qëllim që të dërgohet ndihmë humanitare.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail