Стартап компанија сака да испрати бремена жена во Вселената

Породувањето е стресно за повеќето жени, а една храбра мајка ќе има уште постресно породување бидејќи ќе треба да го изведе во Вселената – барем тоа е планот на компанијата SpaceLife Origin.Во октомври, оваа холандска компанија ја најавила нивната програма за мисии кои треба да се изведат 2020-2024, а која треба да кулминира со породување на човечко бебе на вселенско летало позиционирано 400km. над Земјата. Според еден од извршните директори на компанијата, успехот на оваа мисија би влијаел на нашите планови за колонизирање на други светови.

Во следните 5 години, компанијата ќе комплетира серија мисии дизајнирани да ја пополнат празнината во знаењето поврзано со човечката репродукција во Вселената, со цел човештвото да се подготви за репродукција надвор од Земјата. Тоа ќе вклучува и план за испраќање на човечки репродуктивни клетки во Вселената како „осигурување“ во случај некоја катастрофа да се случи на нашата планета, како и за развивање на „вселенски инкубатор за ембриони“ способен да оплодува и развива ембриони во Вселената.

Последниот чекор во овој план е испраќање на бремен доброволец и тим медицински професионалци во вселената на мисија долга 24 до 36 часа, кога таа ќе треба да се породи.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Врти плавуша кај дечкото на мобилен и од таму слуша женски глас:
- Претплатникот не е достапен...
... па оваа реагира:
- Ма немој, краво една, а тебе достапен ти е, а???

*...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1270.- Умре францускиот крал Луј Деветти, кој во...
1530.- Роден е Иван Четврти Василевич - Грозни,...
1718.- Француските доселеници во Америка во...
1744.- Роден е германскиот писател, историчар,...