Singsation – караоке микрофон

Singsation е караоке микрофон на компанијата 808 Audio која отсекогаш произведувала продукти поврзани со аудио и музика.

Се работи за 5-во-1 систем од караоке микрофон и безжичен звучник во едно, кој нуди повеќе опции од било кој друг караоке микрофон моментално на пазарот.

Singstation има стробоскопски светла со 14 повеќебојни светлосни модови, а нуди и 12 звучни и гласовни ефекти која секоја караоке сесија ќе ја направат позабавна.

Звучникот нуди динамичен звук со целосен опсег, а Singsation може да се користи и како Bluetooth звучник кој може да „пее“ музика од било кој извор со оваа конекција. Интегрираната батерија може да се полни, а со едно полнење функционира до 6 часа активно користење.

Singstation е одличен за забави и групни перформанси, но и како поклон за оние кои уживаат во пеењето соло. Чини само $50 и би бил одличен поклон за претстојните новогодишни празници.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

- Зошто девојките не можат да најдат маж кој е нежен, чуствителен и внимателен?
- Таквите веќе имаат дечко.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема...
Верски календар
На денешен ден
331 п.н.е.- На реката Тигар, во Месопотамија,...
480. п.н.е.- Во поморската битка кај островот...
1519.- Португалскиот морепловец Фернандо Магелан...
1833.- Роден е италијанскиот новинар и пацифист...