Microchip Pet Door Connect - паметна врата за домашни миленичиња

Специјалистите за продукти за животни Sure Petcare дошле до уникатна идеја за сопствениците на кучиња и мачки во форма на „паметна“ врата наречена Microchip Pet Door Connect, која e првата ваква врата која е контролирана со апликација.

Во тандем со “Sure Petcare” апликацијата, Microchip Pet Door Connect ќе им овозможи на корисниците да го контролираат својот миленик преку смартфон или таблет, како и да имаат увид во неговите секојдневни активности и навики.

Вратата безжично се поврзува т.н Hub кој пак се поврзува со со домашниот рутер и ја користи технологијата за читање на микрочипови со која низ неа се овозможува пристап само на милениците кои имаат ланче со микрочип или RFID таг, што значи други животни нема да можат да се протнат.

Опциите кои Microchip Pet Door Connect ги нуди се

- Добивање нотификации преку апликацијата кога миленикот ќе го напушти или влезе во домот

- Логирање и следење на активноста на миленикот низ денот, историските податоци складирани во апликацијата можат да откријат промени во однесувањето на животното како и на неговата здравствена состојба

- Далечинско заклучување и отклучување на вратата во било кое време и било од каде, а тоа може да биде и автоматско во одредени часови од денот.

- Делење на пристапот на апликацијата со пријатели, фамилија и др.

Вратата чини $200, со дополнителни $65 за Hub-от доколку сакате комплетна контрола.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Средношколецот Жарко се жали на татко му:
- Професорката по историја стварно ме малтретира.
- Слушај синко, ако пазиш како се облекуваш, внимаваш на час и учиш редовно дома,...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Од ЕВН е најaвено дека од 03.10.2018 година, напојувањето на тунелите на патот Демир Капија - Смоквица од страна на...
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден на храната
1430.- Роден е шкотскиот крал Џејмс II, кој...
1553.- Умре Лука Кранах, германски сликар и...
1649.- Умре Исак ван Остаде, холандски сликар....