Кацига за возење мотор со уникатен SRL комуникациски систем

Носењето квалитетна кацига при возењето мотор е од исклучително значење за безбедноста. Сега компаниите Sena и Shoei развиле нова кацига наречена Neotec 2 која е совршена за комуникација со останатите возачи додека патувате.

Специјално за неа е развиен уникатен SRL комуникациски систем кој е интегриран во кацигата и е практично невидлив кога се гледа нејзината надворешност и за чија контрола се потребни само 3 копчиња.

Преку него може да се комуницира со останатите возачи кои имаат ваква кацига преку Bluetooth внатрешна врска, да се слуша омилената музика, па дури и да се слушаат GPS навигациски инструкции.

Neotec 2 има одлична аеродинамика, интерен штитник од сонце, Pinlock EVO систем против магла, како и способност да се интегрира со сосема новиот SENA SRL/SHOEI Rider Link комуникацискиот систем, што ја прави оваа кацига една од најдобрите со модуларен дизајн.

Според директорот на SHOEI за Северна Америка, не постои компромис во однос на нејзиниот изглед и аеродинамични карактеристики, додека пак компанијата Sena има позната историја на иновативен дизајн на продукти што несомнено позитивно ќе го подобри искуството на возачите кои ќе ја носат Neotec 2.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

И донел Мујо на Фата вибратор. Го земала таа во рака, го уклучила, а тој почнал да тресе, еднаш, двапати, трипати, па и испаднал од рака и почнал да скока на подот по плочките....
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Oд вторник - 16.10.2018, ЈП Македонијапат ќе изведува градежни работи (машинско асфалтирање, надоградба на...
Верски календар
На денешен ден
1216.- Умре англискиот крал Џон Без Земја,...
1735.- Роден е Џон Адамс, втор по ред...
1745.- Во Даблин умре Џонатан Свивт, најголем...
1812.- Францускиот цар Наполеон I нареди...