Inevitek 2 во 1 десктоп гаџет за ладење и загревање

Од гејмери до дизајнери, девелопери и монтажери, сите во еден период почувствувале нелагодност при работата на компјутер поради преголема жештина или студ.

Inevitek е 2 во 1 десктоп гаџет за ладење и загревање, со чија помош ќе се збогувате со премрзнатите или препотени дланки.

Toj е неверојатно тивок и користи многу малку енергија, а има 3 нивоа за инстантно загревање и ладење кои можат да се нагодуваат.

Останатите карактеристики на мултифункционалниот Inevitek се:

- Инфрацрвен грејач од јаглеродни влакна, тројно позлатен

- Ултра тивок вентилатор за ладење со 9 перки и 3 брзини, со хидраулични лежишта

- USB хаб со 3 портови

- Безбедно исклучување – се гаси автоматски во случај на прегревање или кога не се користи

- Држач за кабелот од глувчето

- Паметен софтвер: ги следи температурните нивоа и помага за одржување на идеалните нивоа на студено и топло.

- Се контролира со допир

- Модерен дизајн кој се вклопува во секое опкружување

Моментално за него е во тек Kickstarter кампања, преку која може да се набави по цена од $43 за едно, или $79 за две парчиња.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

- Келнер, има мртва бубамара во мојава супа!
- Точно, господине. Не ги бива многу за пливање.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини...
Верски календар
На денешен ден
1514.- Во Унгарија почна селанската буна под...
1905.- Со ираде-указ на турскиот султан Абдул...
1906.- Во Осло умре Хенрик Ибзен, норвешки...
1962.- Властите во Израел соопштија дека е...