SOLOS - најлесните очила за подобрена реалност

Смартфоните се денес најосновната алатка која речиси секој ја поседува, а постојат и уште многу други паметни уреди како часовници и сл. кои функционираат индивидуално но можат и да се поврзат со смартфонот.

SOLOS паметните очила на компанијата Kopin се токму еден таков уред кој се рекламира како најлесните очила за подобрена реалност, наменети за фитнес и спорт ентузијастите, специјално дизајнирани да ги информираат и инспирираат атлетичарите туркајќи ги кон остварување на нивниот врвен потенцијал.

Последниот модел на SOLOS паметните очила вклучува дизајнерски елементи кои ќе го направат искуството при возење велосипед или трчање во уште подобро, со опции како вграден музички плеер, можност за одговарање на телефонски повици, гласовна контрола, групна комуникација, сочива кои можат да се променат и др.

Тие се компатибилни со iOS и Android платформата, како и со паметните часовници со Android Wear 2.0 оперативниот систем. Цената на SOLOS паметните очила ќе биде околу $500.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Некој програмер седи во кафич и се удвара на некоја девојка...
- Сакаш да те частам кафе ?
-Не фала !
- Сакаш да те частам сок?
-Не фала !
-Сакаш да те частам вотка ?
-Не...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. ВАЖНО: Ве информираме дека автопатот Миладиновци – Штип, секција Миладиновци – Кадрифаково и...
Верски календар
На денешен ден
1519.- Роден е францускиот крал Анри Втори, татко...
1563.- Со мировен договор во Амбоаза заврши...
1628.- Англичаните во Америка ја основаа...
1629.- Роден е рускиот цар Алексеј Михајлович...