Bagel Labs PIE паметна лента за мерење на телото

„Smart“револуцијата започна со персоналните дигитални асистенти (PDA уреди) кои претставуваа револуционарен начин на дигитално „фаќање забелешки“. Откога нивната функционалност се спои со телефоните, се отвори патот кон разни паметни технологии – како часовници, уреди за контролирање на домот и сл.Bagel labs, пак, имаат создадено паметна лента за мерење на телото која има интернет конекција, наречена PIE.

PIE се двои од останатите фитнес тракери и паметни ваги со тоа што мерките кои таа ги зема ќе се фокусираат исклучиво на помагање на нејзините корисници лесно да си земат мерки од телото за фитнес и здравствени цели.

Корисниците ќе можат да ја обвиткаат фиберглас лентата околу било кој дел од телото и да ја прицврстат со специјалниот држат кој ја „заклучува“ во место, што резултира со прецизна мерка.Патентираната сензорска технологија на Bagel Labs е способна прецизно да ги пресметува должините, со мерките прикажани веднаш на дигиталниот дисплеј. Таа функционира во комбинација со Android или iOS апликација која на корисниците им нуди снимање и анализирање на мерките на телото, кои од лентата се пренесуваат преку Bluetooth конекција со притискање на само едно копче.

Моментално цената на Bagel Labs PIE паметната лента преку Kickstarter кампањата изнесува $39.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Некој програмер седи во кафич и се удвара на некоја девојка...
- Сакаш да те частам кафе ?
-Не фала !
- Сакаш да те частам сок?
-Не фала !
-Сакаш да те частам вотка ?
-Не...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. ВАЖНО: Ве информираме дека автопатот Миладиновци – Штип, секција Миладиновци – Кадрифаково и...
Верски календар
На денешен ден
1519.- Роден е францускиот крал Анри Втори, татко...
1563.- Со мировен договор во Амбоаза заврши...
1628.- Англичаните во Америка ја основаа...
1629.- Роден е рускиот цар Алексеј Михајлович...