Coleman 360° звучен и светлосен фенер

Летото е помалку или повеќе пристигнато, што значи и шансите за уживање на отворено во природата.

Доколку, пак, сте љубител на природата, а особено на кампувањето, една од основните работи кои би требало да ги имате со вас е добро осветлување, па потоа и сè останато.

Coleman 360° звучниот и светлосен фенер е идеален за кампување (особено во друштво), бидејќи покрај осветлување нуди и озвучување, а служи и како преносна банка за напојување на уреди.

Звучникот е Bluetooth и овозможува на корисниците безжично да ги стримаат своите омилени песни од смартфоните, кои можат да се контролираат или преку смартфонот или преку контролите на врвот на фенерот.

Батеријата овозможува непречено слушање музика до 20 часа, додека светлото со моќност до 400 лумени може да осветлува до 7 метри далечина.

Coleman 360° е направен од материјали отпорни на разни временски (не)прилики, а е и водоотпорен со IPX4 сертификатот, додека неговата цена изнесува $60, што го прави пристапен за скоро сите кампери.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Некој програмер седи во кафич и се удвара на некоја девојка...
- Сакаш да те частам кафе ?
-Не фала !
- Сакаш да те частам сок?
-Не фала !
-Сакаш да те частам вотка ?
-Не...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. ВАЖНО: Ве информираме дека автопатот Миладиновци – Штип, секција Миладиновци – Кадрифаково и...
Верски календар
На денешен ден
1519.- Роден е францускиот крал Анри Втори, татко...
1563.- Со мировен договор во Амбоаза заврши...
1628.- Англичаните во Америка ја основаа...
1629.- Роден е рускиот цар Алексеј Михајлович...