Бандито – гаџет против комарци

Кампувањето или убавата вечер на отворено со музика во позадина, во друштво со фамилијата или пријателите се забавни активности – сè додека истите не бидат уништени од наезда на комарци.Компанијата Guarden има решение за тоа кое не само што е убаво за око, туку е и функционално. Се работи за Bandito – гаџет кој го рекламираат како најдобриот растерувач на комарци.

Bandito може да се носи како алка или да се закачи за рачка од ранец, облека или други објекти и е одличен избор за оние кои уживаат во активности на отворено и кои притоа внимаваат и на стилот.Тој испушта природен нетоксичен мирис направен од масла од цитронела, мента и лимон, кој функционира во тандем со моќен соничен звук кој ги растерува комарците.

Батеријата овозможува сонична функција која трае околу 500 часа пред да треба да се замени, додека мирисот би требало да трае околу 2 недели.

Bandito може да се купи во црна или бела нијанса, по цена од $35.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Оди Мујо низ Сахара со пешкир на грб и сретнува бедуин и го прашува: уште колку има до морето?
Бедуинот му одговара: па околу 3000км.
Мујо: еј многу далеку, но плажава ви е...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1889.- Роден е Волтер Липман, северноамерикански...
1903.- Над селото Цапари, на Пелистер се водеше...
1939.- Во Лондон умре Сигмунд Фројд, австриски...
1984.- Во Струга умре Владо Малески, македонски...