Tail It GPS - најдете го тоа што го барате за неколку секунди

Живееме во исклучително зафатен и динамичен свет, што го отежнува помнењето на разни настани во календарот или пак локацијата на одредени предмети, па така се случува да заборавиме каде сме го оставиле паричникот, смартфонот, далечинското од телевизорот и слично само за да ги пронајдеме под каучот или во фрижидерот.

Спас за ваквите ситуации е Tail It тракерот кој доаѓа во 4 различни изданија.

Се работи за едноставен и евтин GPS уред со чија помош се наоѓа локацијата на некој објект за само неколку секунди, а функционира заедно со смартфон апликација.

Изданијата кои се нудат се:

- Tail It

Основниот модел кој има 2G, 3G, 4G и WI-FI конективност и ја дава прецизната позиција на предметот за кој што е закачен со прецизност од 5 метри (ова важи за сите верзии). Може да се стави во паричник, џеб, користи како привезок за клучеви и слично отпорен е на прскање, а батеријата му трае 3 недели.

- Tail It+

Оваа верзија е со големина на кредитна картичка, се става во торби, ранци и слично, отпорна е на прскање, а батеријата трае 8 недели.

- Tail It Pet

Наменет е за ставање на околувратниците на домашните миленичиња, водоотпорен е, со батерија која трае 3 недели.

- Tail It Bike

Овој тракер се вметнува на велосипедот, водоотпорен е, со батерија која трае 8 недели.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Професор прашува студент по медицина:
- Колега, како ќе познаете дали некоја жена е бремена?
- Па, ќе има голем стомак и пеги по лицето.
- Аха. А јас имам ли голем...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги...
Верски календар
На денешен ден
1835.- Во Париз умре Винченцо Белини,...
1905.- Шведска ја призна независноста на...
1908.- Во Солун, во кафеаната "Бошњак-ан",...
1941.- Во Лондон, на конференцијата на...