Infinite Cooler – најдобриот преносен ладилник за одење на пикник

Одењето на пикник е искуство кое секој би требало да го доживее барем еднаш во животот. Но, што е пикник без добра храна и студени пијалаци?Infinite Cooler е можеби најдобриот преносен ладилник за вакви прилики, а производителот со право го рекламира како единствен ладилник кој на било кого би му требал .

Овој мултифункционален ладилник функционира и како „забава во кутија“ – има простран капацитет, т.е волумен од околу 60-тина литри за складирање храна и пијалаци, како и вграден Bluetooth звучник преку кој безжично можете да пуштате музика од смартфон или било кој уред со BT конекција.Исто така може да се користи и како полнач за напојување на смартфони, таблети и останата електроника, а со интегрираниот блендер/мелница за кафе од 550 вати ќе можете да спремате разна храна и пијалаци, дури и во темнина бидејќи има и LED лампа која ротира за 360 степени.

Останатите работи кои ги нуди вклучуваат држачи за чашки, USB лампа за одбивање на инсекти, вградена подлога за сечење храна на неа, како и прибор за јадење, отворач за шишиња и тапи. Цената ќе му биде $600 (или $229 преку кампањата на Indiegogo), а на пазарот треба да се појави во април 2019-та.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Му дошла на Трпе таштата на гости, па Трпе ја прашува:
- Бабо, колку време планираш да останеш?
- Па додека не ви досадам.
- Ауу, зошто толку кратко???

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните...
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Светски ден на книгата и авторското...
1564.- Во Стратфорд е роден Вилијам Шекспир,...
1616.- Во Мадрид умре Мигуел де Сервантес,...
1792.- Создадена е француската химна "Марселеза"...