Lifeprint Instant Print Camera за iPhone

За повеќето смартфонот е единствениот апарат за сликање фотографии и видеа кои го поседуваат, а тие материјали обично се споделуваат на социјалните мрежи. Но, што ако сакате некои фотографии да ги отпечатите?Lifeprint Instant Print Camera е идеалниот гаџет за печатење на фотографии директно од вашиот iPhone – се работи за мал печатач кој се закачува за самиот телефон и го трансформира во уред за инстантно печатење и креирање на слики.

Комбинирајќи дигитална и аналогна технологија, Instant Print камерата доаѓа со Augmented Reality Hyperphoto технологија која ги „оживува“ сликите така што на корисниците им дозволува да снимат кратко видео и да го споделуваат по социјалните мрежи преку Lifeprint апликацијата, па така секој кој го има Instant Print Camera може да го отпечати. На сликите и видеата можат да им се додаваат филтри, како и комплетно да се едитираат преку специјалниот софтвер.Дизајнот на овој печатач не смета при користењето на телефонот, а е компатибилен и со повеќето заштитни футроли за iPhone, што значи истите не треба да се отстранат за телефонот да се стави во него.

Сите фотографии се печатат на хартија со големина од 5x7.5cm, уредот чини $150.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Малиот Трпе се враќа од школо и му се фали на татко му:
- Тато, денеска за малку ќе добиев петка!
- Како тоа за малку?
- Па така. Доби детето што седеше до мене.

* * *
Оди...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните...
Верски календар
На денешен ден
570.- Во Мека е роден Мухамед, основач на...
1653.- Водачот на Англиската револуција Оливер...
1657.- Англиската флота, под команда на адмирал...
1768.- Умре италијанскиот сликар Каналето, еден...