„Google+“ ќе биде ставен вон функција

Социjалната мрежа „ Google+ “ ќе биде ставена вон функција, откако во март беше откриена аномалија, што можеби ги изложила на опасност личните податоци на скоро половина милион корисници, соопшти компанијата на својот блог.Во „ Google+ “ автоматски се вклучува секој што има профил на „Gmail“.

Според „Волстрит Џурнал", овој пропуст им овозможил на 438 надворешни апликации без дозвола да собираат податоци за корисниците, како што се имиња, меил адреси, професија, пол и возраст.

Компанијата истакнува дека нема наводи за злоупотреба на податоци.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Што да правиш ако плавуша фрли осигурач накај тебе?
- Бегај подалеку, има граната во устата.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Меѓународен ден на правата на човекот
1520.- Германскиот црковен реформатор Мартин...
1603.- Умре англискиот лекар и физичар Вилијам...
1810.- Францускиот цар Наполеон Први на Франција...