8K Flexwarm облека која се загрева преку апликација

Flexwarm е „паметна“ облека на компанијата 8К која има вградено грејачи кои можат да се контролираат преку апликација на вашиот смартфон.Самата облека во себе има вградено лесни “powerbank”-ви од 7500mAh кои овозможуваат многу часови топлина, како и полнење на мобилните уреди чија батерија е при крај.

Специјално дизајнирана да е различна од конкуренцијата, 8K облеката која се загрева е способна за постигнување температура од 50°C за само 6 минути.Колекцијата за есен/зима 2018 ќе претстави нови дизајни создадени во Европа, кои ќе можат да се носат во секакви временски услови, а нудат совршен баланс помеѓу топлина, тежина и модерен стил. Ова е постигнато со Flexwarm технологијата, односно флексибилен систем за загревање тенок само половина милиметар кој е испринтан директно во материјалот и е ултра-лесен. Облеките ќе ги има во разни бои и 3 стила за мажи и жени, по цени од $250 до $350.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Спортски пилот на аеро митинг прави лупинзи, и одеднаш забележува дека му се запалил десниот мотор.Веднаш се јавува во контролната кула:
- Десниот мотор се запали,што да...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Од вторник - 16.10.2018, ЈП Македонијапат ќе изведува градежни работи (машинско асфалтирање, надоградба на...
Верски календар
На денешен ден
1760.- Роден е Клод Анри Сен Симон, француски...
1797.- Во италијанското село Кампоформио...
1803.- Роден е унгарскиот политичар Ференц Дак,...
1849.- Во Париз умре Фредерик Франсоа Шопен,...