LG PuriCare 360° прочистувач на воздух

Исто како што со голо око не можеме да ги забележиме сите видови нечистотија во водата, истото се однесува и за воздухот кој го дишеме во нашите домови и кој може да предизвика реакции кај луѓето чувствителни на разни алергени, како и астматичарите.Она што го двои LG PuriCare 360° од сличните модели е неговиот уникатен метод за прочистување на воздухот кој промовира „испорачување“ на чист воздух во распон од 360 степени, а се одликува и со вистинска HEPA (ХЕПА) филтрација, LG LoDecibel технологија за потивко функционирање и супериорна енергетска ефикасност.

Специјалниот метод на прочистување ги опфаќа и областите кои се поблиску до подот (идеално за оние со новороденчиња и деца кои сè уште немаат проодено), а опцијата Clean Booster ја зголемува областа на дистрибуција на прочистениот воздух за 7 метри повеќе, покривајќи површини до 50 m².Самиот прочистувач може да се закосува до агол од 55 степени и да ротира до 70 степени, а во него има повеќефилтерски систем кој заробува бројни видови на честички вклучувајќи и разни алергени. HEPA филтрацијата заробува 99.97% од ултра-ситните честички прашина, а има и филтер кој помага за отстранување на миризби како оние од цигари, храна, смог и штетни хемикалии.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Зошто втори февруари го викаат педерски празник? Зашто на хрватски се вика "Други - другога ..."
Се шета лисицата низ шумата, мртва - гладна, кога од една грмушка слуша...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива без забрани, по претежно суви коловози. ИЗВЕСТУВАЊЕ: Регионалниот пат Р-2332 патен правец Ресен-Охрид (Отешево-Трпејца, преку...
Верски календар
На денешен ден
- Национален празник на Кенија
1642. - Холандскиот морепловец Абел Тасман го...
1821.- Во Руан е роден Гистав Флобер, француски...
1922. - Во Бенешов, кај Прага, е роден Франтишек...