Технологијата ни овозможува да останеме поврзани каде и да сме!

Благодарение на технолошките придобивки, луѓето никогаш не биле поповрзани каде и да се, особено во овие модерни времиња во кои е вистинска реткост семејството секојдневно да се собере во домот. Оваа непречена комуникација ја дава потребната, бесценета сигурност дека сè е во ред со оние кои најмногу ни значат и ни овозможува мирно да спиеме, знаејќи дека можеме во секој момент да се поврземе со саканите дури и да сме на различни страни на светот.

Отсекогаш, во природата на луѓето била вгнездена тенденцијата тие да се групираат и да создаваат заедници. Така настанало и семејството кое е највисоката човекова вредност и најголемата причина за среќа. За жал, денес луѓето се сè позафатени и сè помалку можат да си посветат време еден на друг. Традициите секојдневно се видоизменуваат, но затоа пак, прославувањето на празниците, особено во овие краишта, сè уште опстојува. Празниците претставуваат прекрасен повод за обединување на луѓето, за поминување заедничко време и надоместување на сето пропуштено.

Новогодишните празници се едни од најубавите и најпразнуваните, бидејќи симболизираат преобразба и нова надеж; традиција која семејствата со години наназад ја негуваат и ја почитуваат. Токму тогаш, околу прекрасно декорираната трпеза и накитената елка, се случуваат највпечатливите и неповторливи спомени кои никогаш нема да ни се избришат од сеќавањата, а уште поубаво е кога можат со слика или видео да се овековечат палавштините на најмалите, храната која изгледа „како за во списание“ и бесценетите изрази на лицата по отпакувањето на подароците.

Christmas Samsung

Празничната магија расте во последниот месец од годината! ☺️Искористете го бонусот од 16.000 ден. и изберете го вашиот нов уред по супер цена: http://bit.ly/2zszvfh

Posted by Telekom MK on Friday, November 30, 2018

Среќа е да споделиш моменти, љубов и емоции. Среќа е да прославиш со најблиските со кои си одделен, преку видеочет. Среќа е да им овозможиш на тие кои ти значат еден цел свет, сè што е во твоја моќ. Новогодишните празници се делот од годината кога се случуваат чуда и соништата се остваруваат. Милиони повици, пораки за љубов и слатки желби се пренесуваат преку најдобрата мрежа во Македонија. Сонувајте и празнувајте заедно со семејството, а Телеком е тука да ви ги оствари желбите.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Оди човек по улица кога поминува кола и му ја прегазува едната нога. Човеков се витка од болка и му се дере на возачот:
- Ах, мајката твоја, за ова ќе ми платиш пола милион...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно по претежно суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните...
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Светски ден на извидничкото движење
1512.- Во Севилја, Шпанија, умре Америго...
1732.- Роден е Џорџ Вашингтон, прв претседател...
1788.- Во Данцинг е роден Артур Шопенхауер,...