Tetra модерна машина за миење садови

Tetra мини-машината за миење садови на компанијата Heatworks е наменета да стои на работната површина во кујната и е далеку од класичните машини кои ја имаат оваа функција, а обично се вградуваат во елементите од кујната.Идеален за оние кои живеат во помали станови, Tetra нуди многу функции, а притоа има прекрасен дизајн и модуларни перформанси.

За да функционира не треба да се приклучи на никаква водоводна инсталација туку само во струја, а има димензии 45 x 42,5 x 35,5 сантиметри што значи дека се работи за исклучително компактен гаџет.Tetra меѓу другото може да мие вински чашки и бебешки шишенца, а за тоа користи сопствен (прилично ограничен) воден резервоар. За да функционира, доволно е само да му се додаде вода, да се одбере една од модуларните подлоги пригодна за садовите кои планирате да ги миете, и тоа е тоа – Tetra ќе си ја заврши работата за само неколку минути.

Специјалната цена за нарачки пред овој гаџет кој ја има добиено една од наградите за најдобра иновација на CES 2019 пред да се појави во официјална продажба е $300.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Што е тоа: ѕид ѕидосано, вар варосано, нигде дупка ни проѕирка?
- Американска амбасада во Скопје.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Виадукт Трејд известува дека на ден 19.08.2019 ќе се започне со изведување на градежни активности за поставување на електрично осветлување на крстосница Катланово на магистрален...
Верски календар
На денешен ден
1839.- Велика Британија на почетокот на...
1914.- Јапонија и објави војна на Германија во...
1939.- Министрите за надворешни работи на...
1962.- Американскиот телекомуникациски сателит...