UmindSleep мини EEG монитор за спиење

Доволно долгото спиење е од исклучително значење за здравјето, но и неговиот квалитет.

На CES 2019 компанијата EEGSmart го претстави нивниот прв мини електроенцефалограм (EEG) монитор за спиење, со името UmindSleep.Се работи за интерфејс помеѓу мозок и машина кој собира EEG податоци во реално време, истовремено анализирајќи ја менталната состојба на носителот преку неговата AI (вештачка интелигенција) технологија.

Уредот води евиденција за релевантни податоци поврзани со спиењето како што се EEG, срцевите отчукувања, кислородот во крвта, температурата на челото, движењата на телото, позицијата на спиење како и рчењето, притоа прецизно анализирајќи ги сите процеси.

Тоа вклучува и анализирање на пореметувања на спиењето и нивните симптоми, што овозможува изнаоѓање на попрактични и ефективни методи за подобрување на квалитетот на спиењето.

Според експерти од овој дел на медицината кои го имаат тестирано UmindSleep, уредот е импресивен, а резултатите од анализите се исклучително професионални.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Малиот Трпе добил слаба оцена по географија.Кога дознал
татко му решил да му помогне на синот.Го земале глобусот и ....
-Тате,каде се наоѓа Атлански Океан?
По кусо вртење на...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Скопје, 15 јули 2019 (МИА) – Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е...
Верски календар
На денешен ден
1723.- Роден е сер Џошуа Рејнолдс, англиски...
1872.- Роден е Раул Амундсен, норвешки поларен...
1885.- Воспоставена е британска колонијална...
1940.- Адолф Хитлер ја издаде директивата...