Телеком со онлajн претпродажба на ексклузивниот Samsung Galaxy S10

Подарок – Samsung Galaxy Buds, слушалки со безжично полнење

Телеком почнува со онлајн претпродажба на ексклузивниот Samsung Galaxy S10, што ќе ја одбележи десет годишнината на андроид телефоните на Samsung.

Од денес, во Телеком онлајн продавницата корисниците ќе можат да го нарачаат Samsung Galaxy S10 пред официјалната продажба закажана за 8 март, 2019.Главните адути на досега најинтересниот смартфон на Samsung се: кинематскиот Infinity екран, ултразвучниот читач на отпечаток од прсти, интелигентните перформанси, напредниот хардвер и професионалната тројна камера (широкоаголна, ултраширока и телефото) за зачудувачки фотографии со видно поле од 123 степени.

Освен Samsung Galaxy S10, Samsung го претстави и Samsung Galaxy S10+, поголемиот модел од истата серија. Телефоните ќе може да се нарачаат во црна, бела и зелена боја.

Во исто време со новите смартфони, на пазарот пристигнуваат и безжичните слушалки Samsung Galaxy Buds, кои Телеком ќе ги подари на сите корисници кои ќе купат Samsung Galaxy S10 или Samsung Galaxy S10+ во претпродажба.

Samsung Galaxy Buds, кои се наследник на првиот модел Samsung Galaxy Icon X нудат врвен аудио квалитет и безжично полнење преку Wireless PowerShare на Samsung Galaxy S10, уште една нова карактеристика на смартфонот со која се овозможува безжично полнење на други уреди.

Повеќе информации на telekom.mkПрочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Зошто плавуша седи на радијатор?
- Го влажни воздухот!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. АМСМ информира дека автопатот Миладиновци – Штип, секција Миладиновци – Кадрифаково и Кадрифаково – Миладиновци не е...
Верски календар
На денешен ден
1827.- Во Виена умре Лудвиг ван Бетовен,...
1859.- Роден е англискиот писател Алфред Едвард...
1868.- Роден е Ахмет Фауд Паша, кој како Фауд...
1874.- Роден е американскиот писател Роберт Ли...