Nebia Spa 2.0 – туш кој значително штеди вода

Првата верзија на Nebia Spa тушот е лансирана во 2015-та, а од тогаш оваа стартап компанија помогнала да се заштедат 380 милиони литри вода благодарение на иновативниот дизајн кој користи атомизација – процес со кој водата се ситни во малечки капки.Сега, Nebia во соработка со американскиот бренд Moen кој произведува чешми го развиле Nebia Spa 2.0 – втората верзија на овој туш, со која се заштедува 65% од водата и 60% од енергијата потрошена за нејзиното греење, во споредба со класичен туш.

Најновата иновација користи оптимизирана верзија на H2micro fluid и термалната технологија на Nebia, додека новите прскалки се перфектно позиционирани и модифицирани за да ја максимизираат распространетоста на водата која доаѓа во контакт со кожата.Моментално е во тек Kickstarter кампања чија цел е да се заштедат 4 милиони литри вода до крајот на 2021-ва, а покрај тушот, во пакетот се добива и упатство за инсталација и делови кои овозможуваат тушот да се поврзе со домашната инсталација, како и алуминиумска полица.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Бил Ладен распишал конкурс за терорист кој ќе се удри со авион во Ајфеловата кула. Во последниот круг на тестирање останале Талибанец, Ирец и Србин.
Бил Ладен го прашува...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Виадукт Трејд исвестува дека на ден 19.08.2019 ќе се изведуваат градежни активности при поставување на индуктивни јамки на автопат, наплатна станица Тетово, патен правец Гостивар...
Верски календар
На денешен ден
1854.- Умре Вилхелм Шелинг, германски филозоф,...
1960.- Прогласена е независноста на Сенегал...
1961.- На границата на источен и западен Берлин...
1968.- Советскиот Сојуз и другите земји на...