Од кои работи треба да се откажете во 2017-та година?

Со влегувањето во новата година, многумина носат различни новогодишни одлуки од она што сакаат да го променат, до она на што сакаат да поработат малку повеќе.

Меѓу одлуките се и оние за водење поздрав начин на живот, поголема отвореност кон другите, побогат социјален живот, време за себе..За да ви помогнеме да ги донесете вистинските одлуки, ве советуваме да се откажете од следните работи:

Жалење

Во минатата година, сте направиле некои работи на кои не гледате со мили очи. Немојте да го губите времето и енергијата на она што не може да го промените. Насочете се кон иднината и на она нареден пат да донесувате успешни одлуки.

Предолго седење

Нека оваа година која е пред вас, биде година во која ќе се откажете од седечкиот начин на живот. Раздвижувајте се и вметнете го вежбањето во секојдневниот живот. На крајот на годината, веќе нема ни да мора да размислувате за тоа колку сте „залегнати“ и мрзливи, бидејќи тоа нема да биде случај.Пренатрупани со работа

Забрзаниот начин на живот на многумина им е голем товар, кој не им остава многу време за себе. Ретки се оние кои успеваат да се одморат преку неделата. Затоа, потрудете се да ја промените рутината, организирајте го своето време и ставете ја вашата фамилија и себе на прво место. Ако сте вие преуморени и под постојан стрес, не ни може да го постигнете она најдоброто.

Ги задоволувате другите

Повеќето незадоволства во односот со другите, тргнуваат од тоа да ги задоволувате другите, а вие самите да не добивате ни половина од она што го давате. Не е ни чудно што се чувствувате разочарано. Но, повеќе нема потреба тоа да биде случај. Можеби ќе ви замерат, бидејќи тие веќе навикнале на поинакво однесување од ваша страна, но тоа не го гледајте како проблем. И понатаму бидете добра личност пред себе и пред другите, но правете работи кои ве прават среќни.

Страв

Стравот е една од најголемите кочници во животот. Решете се од своите стравови и ослободете ја енергијата скриена во вас под маската на стравот.

Живејте слободно и сами кројте го животот онака како што вас ви одговара.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Знаете ли што е РОДЕО СЕКС?
Тој лежи на грб, ти седиш на него, со едната рака се држиш за влакната на градите негови, му кажуваш дека имаш сида и се обидуваш да останеш врз него...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема поголеми задржувања за влез и за излез од државата. Оваа информација...
Верски календар
седум отроци во Ефес. Овие седум момчиња христијани, бегајќи од гонењето на царот Декиј (249-251), се засолнија во една пештера близу Ефес. Таму Бог им прати еден чуден и долг...
На денешен ден
986.- Во Ихтиманскиот премин (Тројанова Врата),...
1593.- Турскиот султан Мурат Втори и објави...
1873.- Во Ново Село, штипско, е роден Славејко...
1902.- Во Прилеп е роден Методија Андонов-Ченто,...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби