Искористете го кондомот за различни намени освен за сигурен секс

Кога ќе го слушнете зборот „кондом“ прво што ви паѓа на памет е сигурен секс, но всушност, ако помислите на неговата цврстина ќе сфатите дека има многу примени.

Ако имате вишок кондоми или пак некои со поминат рок, искористете ги за различни намени.Свежо овошје - ставете парче овошје (по можност со кора) во кондом и тоа ќе биде свежо подолго време. Применете го овој трик на банана и уверете се.

Наместо ластик – ако повторно сте ги загубиле сите ластици за коса, исечете го презервативот на неколку делови и ете ви цврсти ластици за коса.

Направете облога – наполнете го кондомот со вода и алкохол во размер 3:1, ставете го во ладилник и ќе имате одличен ладен облога кога и да ви затреба.

Водоотпорна „футрола“ за мобилен – ставете го мобилниот телефон во кондом и ќе биде сигурен од вода или дожд.

За сјајни чевли – со презервативот може да направите вашите чевли повторно да сјаат со оглед на вазелинот кој го содржи.

Водоотпорен завој – ако имате некоја рана на раката и сте ја заврзале со завој или само со газа, а сакате да се истуширате, преку раната ставете кондом. Секако мора да го исечете и од другата страна за да може да го протнете на раката.

Да не испарат меурчињата од газираниот сок – ако ставите кондом пред да го затворите претходно отворениот газиран сок, ќе спречите да испарат меурчињата. На овој начин, сокот ќе биде како штотуку отворен.

За потпалување – кондомите се лесно запаливи па може да бидат многу корисни за потпалување, ако некаде се трудите да запалите оган. Но, исто така, треба да имате на ум дека и многу брзо горат.

За полесно отворање тегли – ако имате потешкотии при отворање тегли, преку капакот ставете кондом и ќе ви биде многу полесно.

Направете си анти-стрес топка – кога веќе ви недостига секс, како лек против стрес, направете си анти-стрес топка. Наполнете го кондомот со брашно или ориз, заврзете го и гмечете го. Ќе се чувствувате многу подобро.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Една жена се жалела и му викала на мажот:
- Доста ми е веќе од се! Синоќа се врати вчера наутро! Ако и вечерва ее вратиш утре, немој денес воопшто да ми се враќаш!!!
Еден маж се...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. ПРЕНАСОЧУВАЊЕ: На 05.06.2017 година од 17:00 часот сообраќајот по регионалниот пат „Тетово -ГП.Јажинце“ е во...
Верски календар
Овој светител живееше во четвртиот век. За свети Онуфриј инаку не се знаеше ништо се до пред неговата смрт. Тогаш, по Божја промисла, монахот Пафнутиј во пустината се сретна со...
На денешен ден
1822.- Во Берлин умре Ернст Теодор Амадаус...
1920.- Градот Хаг, во Холандија, е избран за...
1984.- Во Париз умре Мишел Фуко, прочуен...
1991.- Ден на државноста на Република Словенија.
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби