Предметите од работното биро откриваат какви луѓе сте

На работа поминуваме половина од денот, па многумина од нас си го доживуваат работното место како свој личен простор. Психолозите сметаат дека токму од изгледот на своето работно биро може да се откријат многу работи за личноста. Кои предмети всушност откриваат работи за вас?

Хефталица во бојаМногу време поминувате сурфајќи по портали и сонувајќи за тоа од своите социјални профили да направите некаков бизнис. Редовно објавувате фотографии од вашите очила за сонце со шолја утринско кафе, кои претходно добро ги обработувате.

Главни сте во организирање на забави во канцеларијата и праќате мејлови за родендените на колегите. Поради тоа сите ве сакаат.

Потсетник во кој пишувате се што треба да направитеЗапишувањето на обврските во потсетник, многу се исполнува што ве прави практична личност. Подраги ви се обичните книги од електронските, готвењето отколку јадењето во ресторан и на работа повеќе преферирате да носите класична и примерна облека отколку трендовски парчиња.

Другите постојано ве прашуваат да им препорачате добро вино или книга. Некои можеби ве сметаат за сноб, но вие знаете точно што сакате.

Неколку нечисти шолји од кафеДрамата за вас почнува рано наутро, без разлика дали се работи за караница со партнерот, непослушни деца, пасивно-агресивен цимер, гужва во сообраќајот... До осум часот вие веќе сте поминале доста работи и до детали ќе им го раскажете тоа на поспаните колеги.

Од поведра страна, стручњак сте во водењето на работата додека сте уште мамурни. Во бирото секогаш имате екстра маичка или пар чевли. Исто така, ги знаете најдобрите места за after-work забава.

Пенкала во сите боиГорди сте на сите ваши профили на социјалните мрежи и не ви е јасно зошто некои од колегите не ве следат. Уверени сте дека со тоа тие самите губат. Стручњаци сте во приготвување на здрава храна, знаете да направите бисквити без глутен и на сите им зборувате како знаете да правите протеински палачинки.

Размислувате за тоа со различни бои да ги обележите полиците за книги, бидејќи тоа ќе изгледа кул.

Едно пенкало и ништо другоСи ја мразите работата и едвај чекате да дојде крајот на работното време. За време на паузите за ручек праќате молби за други работни места. Наместо да работите, поголемиот дел од времето го поминувајте сурфајќи по интернет.

Живеете од ден за ден, а утеха пронаоѓате во јога, медитација, кафе или инспирирачки цитати.

Слика од мачкатаВеројатно работите во некој социјален медиум или фирма која се занимава со маркетинг, каде што може да бидете чудни и никој да не покажува на вас со прст.

Сакате впечатлив накит и обожавате кога ве покажуваат колегите со прст. Никој не ве смета за закана, па со насмевка преговарате за зголемување на вашата плата.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Судијата го прашува обвинетиот:
- Зошто ја украде колата?
- Ми требаше за да стигнам до аеродром.
- Па не можеше со автобус да одиш?
- Е, да бе, автобус ќе крадам.

* *...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Сообраќајот на патниот правец А3 Прилеп – Битола – Ресен преку обиколница Битола е нормализиран за сообраќај. На...
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Светски ден на книгата и авторското...
1564.- Во Стратфорд е роден Вилијам Шекспир,...
1616.- Во Мадрид умре Мигуел де Сервантес,...
1792.- Создадена е француската химна "Марселеза"...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби