ЗА ДА НЕМА ДВОУМЕЊЕ ПРЕД ШТАНДОВИ

Предлог книги кои може да ги купите од Саемот на книгата

Од утре (4ти април) и официјално се отвораат вратите на Саем на книгата, каде што многу книжари и издавачки центри нудат неверојатен избор на книги. Најчесто кога сме пред целиот тој избор не знаеме што да избереме и посегнуваме по бестселерите. Понекогаш правиме грешки и воопшто не ја избираме книгата која ни се допаѓа, па токму затоа, од книжевниот центар „Антолог“ ви предлагаат топ 5 книги, кои ќе може да ги најдете на нивниот штанд.

Круг – Дејв ЕгерсЗастрашувачка визија на блиската иднина во која приватноста исчезнува, а со светот владее корпорација моќна како „Гугл“, „Фејсбук“ и „Твитер“ заедно.

На 28 април во кината низ светот ќе се случи светската премиера на блокбастерот „Круг“, со Ема Вотсон и Том Хенкс во главните улоги. Бестселерот според кој е снимен филмот преведен на македонски – ексклузивно во „Антолог“.

Лавиринтот 1 и 2 – Џејмс ДашнерБрој 1 бестселер на „Њујорк тајмс“ и блокбастер снимен по него.

Првите два дела од мегахитот „Лавиринтот“, научнофантастична сага што го освои светот, на македонски јазик во пакет за уживање во возбудливите страници.

Сеќавања и желби – Лиса АпињанезиИзвонредно испреплетена сага од страст и скршени срца, која ќе ве турка да погодувате што понатаму...

Љубовна приказна што почнува во Париз во 1934 година и завршува во Њујорк во 1980 година. Книга што ги истражува длабочините на еротската психа и раскажува за една прекрасна жена, за нејзиниот живот и за скандалозните постапки што ќе остават последици врз повеќе генерации на два континента.

Пат кон бескрајот – Џејн ХокингСтивен Хокинг можеби размислува во 11 димензии, но неговата прва жена научила да љуби во неколку.

Биографска приказна на еден од најгенијалните умови на сите времиња – Стивен Хокинг, раскажана лично од неговата прва жена, Џејн Хокинг. Оскаровскиот филм „Теорија за сè“ од 2014 година е снимен според оваа книга.

Магионичар – Магдалена ПарисИако описот може да изгледа како политички трилер, ова е нешто повеќе.

Генијална книга во која станува збор за операција во која Штази, во соработка со бугарските граничари, наредувала убиства на граѓани од Источна Германија што патувале преку Бугарија во времето на Железната завеса.

И уште над 100 нови наслови кои може да ги погледнете на нивниот каталог.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Џемс Бонд седел во кафана со некоја женска и разговарале.
Бонд и рекол:
-Да видиш што саат имам, се можам со него да правам. Ако сакаш можам да видам каква долна облека носиш...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Денеска поради штрајк на грчката царинска служба, сообраќајот на ГП „Дојран“ ќе биде во прекин во времето од 5 до 23...
Верски календар
маченици Сергиј и Вакх. Овие двајца беа видни луѓе на дворот на Максимијан. Но, штом Максимијан дозна дека се христијани, својата наклонетост ја претвори во гнев, па ги испрати...
На денешен ден
- Светски ден на авиоконтролорите
1632.- Роден е англискиот архитект Кристофер...
1728.- Пожар уништи поголем дел од Копенхаген.
1784.- Роден е англискиот државник Хенри Џон...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби