Како парковите на Дизни изгледаат на промотивни слики и во реалниот живот

Парковите на Дизни се рекламираат дека нудат „магични“ искуства, но тоа не секогаш е случајот кога се наоѓате во нив, бидејќи искуствата често знаат да се разочарувачки.

Иако сонот на секој од нас, без разлика на возраста, е некогаш да посетиме некои од овие паркови, еве што може да очекувате од тоа искуство:

1) Наместо пријатно фамилијарно искуство и запознавање со ликовите од филмовите на Дизни, ќе искусите огромни гужвиСпоред некои извештаи, паркот Magic Kingdom во просечен ден во 2016 имал 56 000 посетители, чија бројка се зголемува за неколку илјадници повеќе за време на празниците и школските распусти.

2) Сонот на секое девојче е да ги запознае омилените принцези, но за тоа се чека многуЗа средба со Ана и Елза од “Frozen” времето на чекање е и до 5 часа

3) Моментално нај атрактивната локација Пандора од филмовите „Аватар“ сакаат да ја видат буквално ситеЗа да се влезе во неа се чека и до 5 часа, а редот за разните возења знае да е долг и по 3 часа.

4) Шансите повторно да си ја пронајдете количката за деца се малиПолно родители со малечки деца мораат некаде да ја остават количката – но поради огромниот број на посетители, нејзиното повторно пронаоѓање може да трае долго и да предизвика значителни нервози

5) Модерната технологија знае и да откажеПолно од возењата во Дизни парковите вклучуваат модерна технологија, како што е Toy Story Mania која вклучува и 3D технологија. Но за жал, и технологијата некогаш знае да откаже, како што бил случајот со аниматроник куклата на Урсула од Малечката Сирена, која пеејќи ја нејзината препознатлива песна останала без глава – што може да замислите колку ги исплашило децата.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Малиот Трпе на час по македонски.
- Трпе, составот за домашните миленици е ист како на брат ти.
- Е па што да правам кога имаме исто куче!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Од ЕВН е најaвено дека од 03.10.2018 година, напојувањето на тунелите на патот Демир Капија - Смоквица од страна на...
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден на слепите
- Меѓународен ден на пешачењето
70 п.н.е.- Роден е римскиот писател Публиус...
1529.- Турскиот султан Сулејман II се откажа од...
1542.- Роден е царот Абу ул Фат Џелалудин Акбар,...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби