#Shoefie е најновиот моден тренд кој го окупираше светот

После напорен ден во канцеларија, се што посакуваме е да ги кренеме нозете во воздух.

Некогаш непристојното однесување, сега стана симпатичен и прифатен тренд кој завладеа со социјалната мрежа Instagram.

За да бидете дел од оние кои веќе го практикуваат трендот се што треба да направите е да ги кренете нозете на вашето биро и гордо да ги покажете вашите чевли. Направената фотографија од нив треба да ја објавите на вашиот профил и да напишете одредена интересна мисла над неа.

A post shared by Eva Chen (@evachen212) on


Љубителите на чевли, веќе го обожаваат овој нов тренд, додека други сметаат дека ова е еден од маркетинг триковите со кој би се зголемила продажбата на обувките.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Малиот Трпе на час по македонски.
- Трпе, составот за домашните миленици е ист како на брат ти.
- Е па што да правам кога имаме исто куче!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Од ЕВН е најaвено дека од 03.10.2018 година, напојувањето на тунелите на патот Демир Капија - Смоквица од страна на...
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден на слепите
- Меѓународен ден на пешачењето
70 п.н.е.- Роден е римскиот писател Публиус...
1529.- Турскиот султан Сулејман II се откажа од...
1542.- Роден е царот Абу ул Фат Џелалудин Акбар,...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби