Уметник создава неверојатно реалистични дела

Познатиот уметник Young-sung Kim, потекнува од Jужна Кореjа. Тој започнал со цртање на животни уште од мали нозе и сака луѓето да ја сменат перцепцијата за животните и околината.

Овој уметник најпрво започнува со фотографирање на своите дела кои ги пресликува, а потоа ги зголемува со помош на неговиот уметнички талент.

Најчесто слика жаби, риби, муви, полжави и гуштери, но тој вели дека следните дела ќе вклучуваат и глувци и бубачки.

Погледнете ги неговите дела во видеото подолу.

Artist Magnifies Small Animals

This artist magnifies small subjects. 🐌

Posted by ART INSIDER on Friday, March 16, 2018Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Малиот Трпе на час по македонски.
- Трпе, составот за домашните миленици е ист како на брат ти.
- Е па што да правам кога имаме исто куче!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Од ЕВН е најaвено дека од 03.10.2018 година, напојувањето на тунелите на патот Демир Капија - Смоквица од страна на...
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден на слепите
- Меѓународен ден на пешачењето
70 п.н.е.- Роден е римскиот писател Публиус...
1529.- Турскиот султан Сулејман II се откажа од...
1542.- Роден е царот Абу ул Фат Џелалудин Акбар,...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби