ФОТО: Ангелот од Нигерија маѓепсува со својата појава

Импресивни очи, совршено мазна кожа и бујна коса. Еден поглед на 5- годишната Јаре од Нигерија и веќе сте маѓепсани од нејзината појава.Девојчето кое и позираше на фотографката Mofe Bamuyiwa за кратко доби голема популарност, како и епитет на најубаво девојче на светот.

-Ох, да таа е човек! Во исто време е и ангел. Сакав да го портретирам преодот од нејзиното детство и зрелоста, така што и двете ќе останат безвременски, напиша Mofe под еден од портретите.За сега малку се знае за малата Јаре. Mofe откри дека девојчето не е професионален модел, но и дека ја натерала нејзината мајка да направи Instagram профил од неа и нејзините сестри Јоми и Јоба. Девојките досега имаат околу 5000 следбеници, но онаа која привлекува најголемо внимание несомнено е малата Јаре.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Малиот Трпе добил слаба оцена по географија.Кога дознал
татко му решил да му помогне на синот.Го земале глобусот и ....
-Тате,каде се наоѓа Атлански Океан?
По кусо вртење на...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Скопје, 15 јули 2019 (МИА) – Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е...
Верски календар
На денешен ден
1723.- Роден е сер Џошуа Рејнолдс, англиски...
1872.- Роден е Раул Амундсен, норвешки поларен...
1885.- Воспоставена е британска колонијална...
1940.- Адолф Хитлер ја издаде директивата...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби