Лудо стенд ап шоу со Драган Маринковиќ – Маца

Љубителите на добриот хумор и стенд ап комедиите имаат одлична можност да уживаат во шоуто на величествениот Драган Маринковиќ – Маца, кое ќе се одржи на 16-ти ноември во Дом на Арм.Маца ветува забава која ќе ве извади од реалноста и ќе ве однесе во фантастичниот свет на стариот добар балкански хумор со кој израснале генерации.

Тој е своевиден хумористичен булдождер кој ги урива сите бариери и со тоа успева нагонски и природно да ги насмее своите обожаватели.

Шоуто започнува од 20 часот, a картите може да се купат од сајтот на Купи карти за сè.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Му дошла на Трпе таштата на гости, па Трпе ја прашува:
- Бабо, колку време планираш да останеш?
- Па додека не ви досадам.
- Ауу, зошто толку кратко???

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните...
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Светски ден на книгата и авторското...
1564.- Во Стратфорд е роден Вилијам Шекспир,...
1616.- Во Мадрид умре Мигуел де Сервантес,...
1792.- Создадена е француската химна "Марселеза"...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби