Дизниленд отвора забавен тематски парк „Војна на ѕвездите“

Американскиот синџир забавни паркови Дизниленд најави неколку тематски паркови инспирирани од „Војна на ѕвездите – На работ на галаксијата“, а првиот што ќе го отвори за посетителите во Калифорнија на 31 мај, а потоа и на Флорида, на 29 август.

„На работ на галаксијата“ е нов простор од 14 хектари во Дизниевите тематски паркови, со искусни водичи, кои многу реално ќе ги внесат љубителите и посетителите во самата приказна.

Гостите ќе може да се фотографираат со дроиди, со светлечки мечеви вo рака, а и да уживаат во специјалитети во стилот на филмската класика.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Зошто плавуша седи на радијатор?
- Го влажни воздухот!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. АМСМ информира дека автопатот Миладиновци – Штип, секција Миладиновци – Кадрифаково и Кадрифаково – Миладиновци не е...
Верски календар
На денешен ден
1827.- Во Виена умре Лудвиг ван Бетовен,...
1859.- Роден е англискиот писател Алфред Едвард...
1868.- Роден е Ахмет Фауд Паша, кој како Фауд...
1874.- Роден е американскиот писател Роберт Ли...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби