„Францускиот Спајдермен“ собира пари за катедралата Нотр Дам

Ален Робер, познат како „францускиот Спајдермен“ денеска, без јаже, се искачи на облакодер во Париз за да собере пари за реновирање на познатата париска катедрала Нотр Дам.Робер (56), кој повеќе од сто пати се искачил на облакодери низ целиот свет, овој пат го освои врвот на зграда висока 185 метри, со редовно застанување за да стави креда на рацете.Откако заврши со качувањето, беше уапсен.

Набљудувачите на овој необичен потфат го фотографираа „Спајдермен“.Меѓу многуте градби, тој се има искачено на мостот Голден гејт во Сан Франциско и Бурџ Калифа во Дубаи. Париски надбискуп води кампања за собирање повеќе од 100 милиони евра за да го спаси Нотр Дам.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Малиот Трпе се враќа од школо и му се фали на татко му:
- Тато, денеска за малку ќе добиев петка!
- Како тоа за малку?
- Па така. Доби детето што седеше до мене.

* * *
Оди...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните...
Верски календар
На денешен ден
570.- Во Мека е роден Мухамед, основач на...
1653.- Водачот на Англиската револуција Оливер...
1657.- Англиската флота, под команда на адмирал...
1768.- Умре италијанскиот сликар Каналето, еден...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби