Претседателски кандидат во САД планира холограмска кампања

Претседателската трка за Белата Куќа во 2020-та веќе  е преполна со драма и разни интриги помеѓу 20-те (а можно е и повеќе) кандидати.Демократскиот претседателски кандидат Ендрју Јанг планира да се издвои од толпата така што ќе одржува говори преку 3D холограм.

Тој во интервју за таблоидниот сајт TMZ прикажа видео демонстрација на неговиот холограм во комбинација со холограмот на Тупак (за кој вели дека му е идол), а во други интервјуа објаснува дека холограмот е поврзан со пораката дека во 2020 работите ќе се сменат и дека не смееме да продолжиме да ги правиме истите работи постојано и да очекуваме дека со тоа ќе постигнеме различни резултати кои што ни се потребни.

Една од работите за кои што се залага е универзален личен доход од $1000 месечно за секој Американец над 18 години.

Користењето на ваков холограм на Јанг ќе му овозможи да биде присутен на повеќе места одеднаш, во живо стримувајќи од некое студио како одговара на прашања од публиката.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Влегува пијаница во кафана и порачува ракија. Шанкерот го гледа пијан и го откачува:
- Искачај надвор, не служиме пијаници.
Поминуваат 10 минути пијаницата се враќа и...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Виадукт Трејд исвестува дека на ден 19.08.2019 ќе се изведуваат градежни активности при поставување на индуктивни јамки на автопат, наплатна станица Тетово, патен правец Гостивар...
Верски календар
На денешен ден
1662.- Умре Блез Паскал, француски математичар,...
1850.- Во Париз умре Оноре де Балзак, француски...
1936.- Франкистите од Шпанија го застрелаа...
1973.- Полковникот Пападопулос, шеф на воената...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби