5 трендови за украсување на велигденската трпеза

Велигден е одлична можност да го изненадите поблиското семејство со интересна трпеза, а воедно и соодветна празнична декорација која што ќе оди рака по рака со неа. Како и секоја година така и оваа, има неколку трендови за украсување кои лесно ќе ги прилагодите за своите потреби.

1. Природна трпеза со бојадисани јајца, неколку свеќи и декорација со цвеќиња


2. Рустична трпеза со рачно изработени украси


 

3. Минималистичка трпеза со златни детали


4. Трпеза во пастелен стил5. Цветна трпеза каде главниот фокус е ставен на цвеќињатаПрочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Мамо, денеска бевме на систематски преглед и излезе дека од триесет женски само една е невина.
- Браво, срце на мајка, злато мое.
- Не бе мамо слушај ме, тоа да ти била...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1822.- Во Берлин умре Ернст Теодор Амадаус...
1920.- Градот Хаг, во Холандија, е избран за...
1984.- Во Париз умре Мишел Фуко, прочуен...
1991.- Ден на државноста на Република Словенија.
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби