Казна за плачење во сопствениот стан – 2.500 фунти

Според прописите воведени додека Тереза Меј беше премиерка на Велика Британија, сите лица над 16 години можеле да добијат казна до 2.500 фунти, ако бидат фатени како плачат дома.Тоа правило, наводно, има за цел да го заштити квалитетот на живот, а истото се однесува и на поместувањето мебел и удирањето во ѕид.

Доколку соседите, во Велика Британија, чујат, се пожалат и Ве пријават за овие дела, казните се движат од 113 до 2.800 евра.

Казната можат да ја издадат локалните власти, полициски службеници, добротворни станбени фондови или станбени фондови кои локалната власт ги основала за таа цел.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот


- Тато, тато, каде се Алпите?
- Не знам сине. Прашај ја мајка ти, она чистеше вчера.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1469.- Кралицата Исабела од Кастиља се омажи за...
1685.- Францускиот крал Луј XVI го поништи...
1697.- Роден е италијанскиот сликар Џовани...
1859.- Во Париз е роден Анри Бергсон, француски...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби