Твитерџии го повикаа сопственикот на „Амазон“ да ја спаси Амазонија

Корисниците на социјалната мрежа Твитер го повикаа основачот на компанијата „Амазон“ и најбогат човек на светот Џеф Безос да помогне да се спаси прашумата Амазонија од пожарите.Твитерџиите го повикуваат Безос и поради тоа што неговата фирма го носи името „Амазон“.

Тие сметаат дека Безос треба да го искористи своето влијание за помош на Амазонија каде што изминатите неколку недели избувнаа околу 10.000 пожари. Според многумина, тоа може да биде и одличен маркетиншки потег за неговата компанија.

Безос досега не се огласи по повод пожарите во Амазонија.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Си игра едно детенце во градинка, кога му приоѓа едно девојче и го прашува:
- Сакаш да си играме заедно?
- Сакам. А, која игра ќеја играме?
- Ќе ти кажам, ама ти прво кажи ми...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. Патниот правец Р2332 Охрид – Ресен, преку националниот парк Галичица (врска со Р1307 Царина – врска со А3 и...
Верски календар
На денешен ден
1421.- Роден е англискиот крал Хенри Шестти,...
1492.- Христофер Колумбо го откри островот...
1507.- Германскиот картограф Мартин Валдземилер...
1779.- Умре Жан Батист Шарден, француски сликар....
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби