Дестинации кои се неверојатни во зимскиот период

Зимата е периодот во годината кога деновите се намалуваат, а ноќите се зголемуваат. Сезоната во која се покажало дека голем број луѓе се нерасположени поради студенилото од кое се обвиени, кога сè згаснува и ја чека пролетта за повторно раѓање.

Сепак постојат дестинации кои со својата неверојатна убавина ќе направат токму ова годишно време да ви стане омилено, но и ќе ве научат како да уживате во него.

Прага, Чешка

Прага е еден од бајковитите градови за време на зимата. Лизгањето на мраз на плоштадот во Стариот град е само една од убавините кои овој град ви ги нуди.

Рованиеми, ФинскаАко сте посакале да престојувате во игло какво што сте гледале на филмовите, ова место е создадено за исполнување на вашите желби. Освен тоа ви ја нуди магијата на аурора бореалис, која е застапена само на одредени места во светот.

Дубровник, ХрватскаГрадот во кој се снимени дури пет сезони од популарната серија „Игра на троновите“ уште од сега претставува магнет за голем број на посетители. Колку што е убав во летниот период, толку е и во зимскиот. Едноставно ќе останете без здив од зимската идила кој ја нуди.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

- Зошто девојките не можат да најдат маж кој е нежен, чуствителен и внимателен?
- Таквите веќе имаат дечко.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема...
Верски календар
На денешен ден
331 п.н.е.- На реката Тигар, во Месопотамија,...
480. п.н.е.- Во поморската битка кај островот...
1519.- Португалскиот морепловец Фернандо Магелан...
1833.- Роден е италијанскиот новинар и пацифист...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби