ИНТЕРЕСНИ ЗАБЕЛЕШКИ

Погледнете што велат странците за Македонија

Луѓето кои сакаат да патуваат најчесто имаат многу омилени дестинации каде што би се навратиле повеќе пати. И додека ние одвај чекаме да излеземе надвор од границите на нашата држава, други со задоволство сакаат да влезат и да го истражат она што ние веќе го имаме.

Дел од странците кои досега ја посетиле Македонија го имаат споделено своето искуство и на своите Youtube канали.

Некои се задоволни од гостопримството, некои се задоволни од ниските цени, а некои од нашиот преубав Охрид.

Погледнете ги нивните реакции:Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

- Зошто девојките не можат да најдат маж кој е нежен, чуствителен и внимателен?
- Таквите веќе имаат дечко.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема...
Верски календар
На денешен ден
331 п.н.е.- На реката Тигар, во Месопотамија,...
480. п.н.е.- Во поморската битка кај островот...
1519.- Португалскиот морепловец Фернандо Магелан...
1833.- Роден е италијанскиот новинар и пацифист...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби