РАЈОТ НА ЗЕМЈАТА

Малдиви: Совршено бегство од реалноста

Покрај тоа што Малдивите се синоним за совршен меден месец за секој пар, тие претставуваат и одлична дестинација за бегство од реалноста.

Кристално тиркизната боја на водата, ситниот песок, огромните палми кои ги красат плажите на овие рајски острови се причината поради која се зборува толку многу за оваа дестинација.

Одличниот период за да ја почувствувате магијата на тропските острови е периодот од октомври до март. Доколку одите во периодот од мај до септември ќе наидете на големи тропски бури проследени со поројни врнежи, а сигурно не сакате да фрлите пари без потреба за да поминете неколку дена со врнежливо време на ваков рајско-тропски остров.

Погледнете неколку фотографии кои можеби ќе предизвикаат желба да ги посетите за новогодишните и божиќните празници.


 


 

Sunny side of life ☀️

A post shared by Maldives (@maldives) on


That view 😍

A post shared by Maldives (@maldives) on


Into the blues 💙 @christinenews

A post shared by Maldives (@maldives) on


Sunny side of #maldives ☀️ @justwotravel

A post shared by Maldives (@maldives) on

Sunny side of #Maldives 🏝☀️ 📷 @nyknejm

A post shared by Maldives (@maldives) on


Breathtaking 😍

A post shared by Maldives (@maldives) onПрочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Млада дама го прашува еден тукушто запознан господин:
- А вие како постанавте толку богат?
- Ах долга е тоа приказна! Почнав со еден шаблон јајца, купен од фарма, го продадов и...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. ВНИМАТЕЛНО: АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна...
Верски календар
На денешен ден
1805.- Во Џенова е роден Џузепе Мацини,...
1907.- Во Рим е роден Алберто Моравија,...
1941.- Во раните утрински часови, Хитлерова...
1976.- Во Долниот дом на канадскиот Парламент е...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби