Инста профили преку кои ќе го откриете Дубаи

Дубаи е град кој има најмногу жители во Обединетите Арапски Емирати и е еден од најбогатите градови на светот. Познат е по огромните хотели-палати со 5 ѕвезди и приватните плажи кои се многу раскошни, но истовремено е отворен и за сите туристи со различен буџет.

Ако сакате да го посетите, во прилог следат Instagram профили кои ќе ви дадат одлична престава за тоа што сè ве очекува таму.

Уникатна перспектива од 360 степени

A post shared by Dubai 360 (@dubai_360) on


Од сè по нешто

Што се може да се вкуси во Дубаи?Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Маж и жена се расправаат.
Жената: Ако ми беше сопруг, ќе ти турев отров во кафето.
Мажот: Ако ми беше сопруга, ќе го испиев!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива без забрани, по претежно суви коловози. ИЗВЕСТУВАЊЕ: Регионалниот пат Р-2332 патен правец Ресен-Охрид (Отешево-Трпејца, преку...
Верски календар
На денешен ден
1204.- Умре Мојсие Мајмоинид, еврејски филозоф,...
1466.- Во Фиренца умре Донати ди Николо ди Бето...
1553.- Роден е францускиот крал Анри IV, прв...
1570.- Данска ја призна независноста на Шведска.
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби