Најсмешните изговори за работа: Уф, заборавив дека сум вработен

Директоре, жалам, не можам да дојдам на работа.. Мислам јас сум добар ама... Што има по тоа ама? Што е тоа толку важно што не можете да се појавите на работа? Сигурно е сериозна работата...Сепак, многу работници смислуваат некои чудни и смешни изговори, за да се оправдаат зошто не се појавуваат на работа. Ви ги претставуваме најсмешните:

 • Јадев од храната на мачката наместо туна и сега ми е тешко
 • Жена ми откри дека ја изневерувам, па морам да си ги соберам работите од контејнер
 • Ми паѓаше сендвичот и јас наместо да го фатам, си ја скршив раката
 • Баба ми ме отру со шунка
 • Случајно се качив на еден авион...
 • Имав неверојатна вечер иако не знам кај сум
 • Почина миленичето на братучедот на жена ми, а јас морам да одам на погреб бидејќи сум вујко
 • Некој ги залепил вратите и прозорците во мојата куќа и не можам да излезам
 • Ми излета вилицата додека се возев за на работа
 • Цел викенд бев во казино, но се уште имам пари за да играм
 • Лилјак ми се заплетка во косата

 • Ме гризна патка
 • Имам траума од огромен пајак кој го видов во мојата куќа. Морам да се соземам
 • Си ја запалив униформата за на работа, бидејќи ја ставив во микровална печка за да ја исушам
 • Се разбудив во добро расположение и не сакам да си го расипам
 • Си заглавив бонбон од ментол во носот и сега сум на Итна помош
 • Премногу сум вознемирен, гледав „The Hunger Games“
 • Посетував многу распродажби и сега имам главоболка
 • Крава ми провали дома, сега ги чекам луѓето од осигурувањето да дојдат
 • Уф, јас заборавив дека сум вработен
 • Не знам што да носам и не можам да се појавам на работа
 • Многу јадев од роденденската торта и сега ми е тешко
 • Болен сум (во позадина се слуша гласна музика, вработениот е пијан и му го извршил повикот на директорот во 5 часот наутро)Прочитајте: затвори
 • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Влегува Трпе во кафеана. Ја здогледува шанкерката, многу ја бендисува. Арно ама околу неа на шанкот седеле десетина мажи. Трпе го вади пиштолот и ги упуцува сите. Приоѓа на...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Во клисурите и засеците можна е појава на помали одрони, особено на патните правци: Кочани – Македонска Каменица -...
Верски календар
Мартин Исповедник. Свети Мартин живеел во седмиот во седмиот век, во Рим. Неговиот живот, исто како и животот на свети Максим Исповедник го одбележа борбата против еретиците...
На денешен ден
1521.- На филипинскиот остров Макатан домородците...
1791.- Роден е Самјуел Морзе, американски...
1830.- Јужноамериканскиот револуционер Симон...
1905.- Кај месноста Свиланово, во близина на...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби