Најсексуалните селфи фотографии кои ги направи Ким во 2016 година

Кралицата на селфи фотографиите, Ким Кардашијан, неуморно објавува фотографии од нејзиното тело, па низ цела година ја гледаме прилично разголена. Со оглед на нејзините облини, добива лајкови од многу фанови.

Бидејќи се ближи крајот на годината, ред е да посветиме една вест само на нејзините фотографии, бидејќи навистина прави огромни напори додека да ја објави совршената слика.

На почетокот на годината објави селфи со поранешната девојка на Каније, Амбер Роуз, пo што им стави крај на различните гласини.

Tea anyone?

A photo posted by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on


На 7 март објави целосно гола фотографија, на која ги сокри само интимните делови, па уште еднаш го урна интернетот.

When you're like I have nothing to wear LOL

A photo posted by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on


Топлесот не беше доволен, па за неколку денови објави уште една топлес фотографија, овој пат со неодоливата Емили Ратајковски.

When we're like...we both have nothing to wear LOL @emrata

A photo posted by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on


Добар агол, но многумина сметаа дека е објавена додека Ким била во алкохолизирана состојба. Како и да е, фотографијата е одлична, нели?

014

A photo posted by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on


Се покажа дека е жената на Пабло.

TheWifeOfPablo

A photo posted by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on


Со оваа фотографија го прослави националниот ден на селфи фотографиите.

Wait u didn't think I would forget about National Selfie Day! DUH

A photo posted by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on


Ги собра и ги заврза градите, за да не и бегаат.

👅

A photo posted by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on


Хм... повторно провоцира

Pre photo shoot fittings

A photo posted by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on


На 19 август, само сакаше да најави уште еден емоџи, па објави селфи фотографија.

New KIMOJI Merch available for just the weekend! Go to KimKardashianWest.com or my app to get it!

A photo posted by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on


Технички оваа фотографија во Мексико не е баш селфи, но со оглед на тоа дека таа прави селфи, може да се вброи на оваа листа.

Selfish in Mexico

A photo posted by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on


Заедно со Каније, во јавен тоалет

Bathroom selfie right before Pablo hits the stage

A photo posted by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on


Мрежа за фаќање риби?

Parisian Vibes

A photo posted by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on


И нормално, на 29 септември си го покажа новиот дијамантски прстен, за по некое време да и го украдат.

💎💎💎

A photo posted by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on


По грабежот во Париз, Ким ретко објавува фотографии. Да и посакаме среќна нова година и повторно да е толку многу активна како и во 2016 година.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Скопје
Н/А
Нема
Скопје
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Некој старец кој никогашне бил
на лекар оди на преглед.Влегува
во болницата и застанува на
шалтер,а сестрата го прашува:
-Повелете господине.
-Сакам да разговарам со...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози на повисоките и суви коловози на пониските места. Денеска на патниот правец А2 Кичево – Охрид, после...
Верски календар
свештеномаченик Харалампиј. Свети Харалампиј бил епископ на градот Магнезија, Тесалија. Мудар старец. Во текот на 113-те години од својот живот бестрашно го проповедал Христос...
На денешен ден
1574.- Изби верската војна меѓу француските...
1685.- Во Хале е роден Георг Фридрих Хендл,...
1792.- Умре англискиот сликар Џошуа Рејнолдс,...
1821.- Умре англискиот писател Џон Китс, еден од...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби