ПАЛАВАТА ДЕВОЈКА

Татината ќерка за која зборува целиот свет

Новоизбраниот американски претседател, Доналд Трамп, е контроверзија сам по себе, како поради изгледот, така и поради неговите политички ставови.

Сепак, во моментот вниманието на светската јавност е свртено кон двете жени кои секогаш се покрај него, сопругата Меланија и најстарата ќерка Иванка.И додека сите пишуваат за Првата дама, ние решивме да го насочиме фокусот кон ќерката Иванка.

Поранешната реалити ѕвезда и манекенка, денес е успешна бизнис жена која е најголем подржувач на својот татко. Таа е најстара ќерка на Доналд и неговата прва сопруга Ивана, со која Трамп се разведе кога Иванка имаше само 9 години.

Пред да стане она што е денес, Иванка несомнено беше палава девојка, па можевме да ја видиме во повеќе провокативни изданија.

Нејзиниот однос со Доналд отсекогаш бил ставен под знак прашалник, поради тоа што многумина мислат дека се премногу блиски.

Неколку фотографии потврдуваат дека тато им посебен однос кој својата најстара ќерка.

Блиските пријатели на семејството Трамп велат дека Иванка секојдневно се слуша со својот татко и го консултира за секоја важна одлука што треба да ја донесе, било да станува за приватен или пак за професионален избор.

Денес примерната сопруга има истенчен вкус за мода, што јасно го покажа и за време на инаугурацијата на Трамп, кога се определи за бел и зелен шик модел од колекцијата на Оскар де ла Рента, за потоа да се трансформира во модерна принцеза, во луксузен фустан од Каролина Херера.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Малиот Трпе: - Тато мене ми се мочка.
- Сакаш мама да те води на мочкање?
- НЕ!
- Добра, ајде јас ќе те водам?
- Нејќам!!
- Е, добро де, кој сакаш да те носи?
- Баба!
- Е...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема поголеми задржувања за влез и за излез од државата. Оваа информација...
Верски календар
маченик Евсигниј. Овој светител скоро целиот свој живот го помина како војник. Војуваше за време на царевите Максимијан, Константин, а потоа и за време на неговите синови....
На денешен ден
1642.- Во Болоња умре Гвидо Рени, италијански...
1814.- Во Нови Винодолски е роден Иван...
1903.- Во Крушево е роден Никола Мартиноски,...
1966.- Започна "Културната револуција" во НР...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби