ВИЛИЈАМ НЕ ТРЧА НА МАРАТОНОТ - СТАР Е ВЕЌЕ!

Смешни изјави на членовите од британското кралско семејство

Британското кралско семејство можеби изгледа мошне сериозно, но тие се како секој од нас, само со поголеми права и моќ. Добро е тоа што сакаат често да се шегуваат, па дури и на своја сметка. Следните изјави ги дале највлијателните луѓе од семејството.

Токму пред да се породи Кејт Мидлтон со своето прво дете, Кралицата Елизабета се пошегувала:Кога некој ги запрашал Вилијам и Кејт зошто доцнат, Кејт одговорила дека Вилијам морал да си ја среди фризурата.

Откако се породила Кејт, го запрашале принцот Чарлс дали е среќен што е дедо.Вилијам еднаш објасни зошто изгледа каков што е: Причината поради која што сум вака слаб се готвачките способности на Кејт.

Принцот Чарлс и честита на Мис Англија и вака го започна својот говор: Еднаш татко ми ми кажа дека ако некогаш запознам девојка во фустан како твојот, мора да ја гледам во очи.

На маратонот во Лондон во 2012 година, принцот Хари вети дека на следниот ќе трчаат Кејт и Вилијам. Во 2013 тие не се појавија, па кога го прашаа зошто тој одговори:А што мисли принцот Филип за правилата за добро однесување:

- Ако мажот ја отвора вратата од автомобилот за неговата жена, или има нова кола или нова жена.

Кога го прашаа Вилијам што научи откако порасна:Пред да замине на едно патување во Америка, Хари изјави: Секогаш кога треба да запознавам деца, на кои претходно им кажале дека во посета ќе дојде вистински принц, постојано имаат разочарување на нивните лица кога ќе ме видат без круна.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Екипата на Колумбија треба да изведува пенал. Капитенот му вика на еден од најдобрите играчи да го изведе.
- Шефе, те молам немој мене, имам жена и деца.
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Во клисурите и засеците можна е појава на помали одрони, особено на патните правци: Кочани – Македонска Каменица -...
Верски календар
апостол Аристарх. На своето второ патување апостол Павле за првпат дошол во Солун. Таму останал три недели, проповедувајќи го Христос во еврејската синагога. Меѓу слушателите,...
На денешен ден
1442.- Роден е англискиот крал Едвард IV, водач...
1758.- Роден е американскиот државник Џејмс...
1789.- Побунетиот екипаж на англискиот брод...
1813.- Во Болеславец, Полска, умре Михаил...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби