Бестрашната Анџелина со гепарди на насловната на Harper’s Bazaar

Анџелина Џоли на насловна страна со неколку гепарди...Не, не станува збор за Фотошоп, туку за вистински фотографии направени од Harper’s Bazaar.

Магазинот ја прослави 150-та годишнина од основањето со импресивна фотосесија од Џоли и статија во која актерката зборува за женските права, а воедно и за должноста која ја има имаме едни кон други и кон средината во која што живееме.

Анџелина позираше во пустината Намиб и се дружеше со локалните жители на Намибија.-За мене, Намибија не ги претставува само врските на семејството и пријателството, туку и напорите за рамнотежа меѓу луѓето и околината, што е од клучно значење за нашата иднина.

 

Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

- Зошто девојките не можат да најдат маж кој е нежен, чуствителен и внимателен?
- Таквите веќе имаат дечко.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема...
Верски календар
На денешен ден
331 п.н.е.- На реката Тигар, во Месопотамија,...
480. п.н.е.- Во поморската битка кај островот...
1519.- Португалскиот морепловец Фернандо Магелан...
1833.- Роден е италијанскиот новинар и пацифист...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби