Кејт Мидлтон ужива во бременоста и танцува со мече

Кејт Мидлтон се појави и втор пат во јавноста по објавата за нејзината трета бременост.

Овој пат војвотката од Кембриџ блескаше облечена во нежно розов фустан со цветен  дезен кој е креација на модниот бренд Orla Kiely. Под него дискретно се наѕираше трудничкото стомаче, а ја покажа и својата променета фризура за средба со еден од симболите на Велика Британија.Во придружба на нејзиниот сопруг принцот Вилијам и неговиот брат принцот Хари се појави како знак на поддршка на децата кои беа собрани од многу хуманитарни здруженија на станицата Падингтон во Лондон.

На настанот присуствуваше и филмската екипа на "Padington 2", продолжение на истоимениот филм во кој главна улога има мечето Падингтон, кое стана дел од британската култура, а воедно и заштитен знак на Велика Британија.

Триесет и пет годишната војвотка понесена од веселото расположение не одолеа на шармот на славното мече на Велика Британија, па реши и да заигра со него не симнувајќи ја насмевката од своето лице.

Кејт Мидлтон за своето прво појавување во јавноста одбра син фустан, но овој пат се одлучи за розовата боја заскокоткувајќи ја јавноста со прашањето дали полот на идниот член на кралското семејство е машки или пак женски.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Мажот и го подметнува весникот под нос на жената:
-Прочитај ја оваа статија за рибите, мила.
-Зошто?
-Од нив би можела да научиш како се молчи.
-Прво ти од нив научи како се...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна...
Верски календар
На денешен ден
1527.- Во Фиренца умре Николо Макијавели,...
1933.- Во Архангелское, кај Москва, умре Клара...
1936.- По повод организираниот штрајк на...
1963.- САД и Советскиот Сојуз постигнаа спогодба...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби