Ѕвездата на „Умри машки“ прошета во син фустан

Актерот Брус Вилис отсекогаш сме го гледале во мачо улоги, па можеби токму затоа неговата маска за Ноќта на вештерките ни изгледа помалку смешно.

Вилис и неговиот пријател, продуцентот Стивен. Џ. Ејдс, оваа година се маскираа во близначките од култниот филм на Стенли Кјубрик, „The Shining“.

Ѕвездата на „Умри машки“ не можеше да се воздржи од смеење додека заедно со Ејдс заедно чекореа еден до друг во сини детски фустани и кафени перики.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Маж и жена се расправаат.
Жената: Ако ми беше сопруг, ќе ти турев отров во кафето.
Мажот: Ако ми беше сопруга, ќе го испиев!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива без забрани, по претежно суви коловози. ИЗВЕСТУВАЊЕ: Регионалниот пат Р-2332 патен правец Ресен-Охрид (Отешево-Трпејца, преку...
Верски календар
На денешен ден
1204.- Умре Мојсие Мајмоинид, еврејски филозоф,...
1466.- Во Фиренца умре Донати ди Николо ди Бето...
1553.- Роден е францускиот крал Анри IV, прв...
1570.- Данска ја призна независноста на Шведска.
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби