Подржувам колеги кои си ги вадат ножевите од грбот

По речиси 13 години непријателство Јелена Карлеуша и Дара Бубамара решија да ги закопаат секирите и да запеат една покрај друга, на концертот на Дара што треба да се одржи на 21-ви април.Причината за ваквото здружување е заедничкото нетрпение кое го имаат кон Сека Алексиќ, која го закажа својот концерт само неколку дена пред оној на Дара. Според Бубамара ваквиот потег на Алексиќ не е колегијален и чесен, а Јелена ја подржува во размислувањето.

-Ќе настапам на концертот на Дара бидејќи сакам да ги подржам колегите, особено оние кои си ги вадат ножевите од грб. Мразам неправда, изјави Карлеуша и потврди дека иако имала настап во Берлин на дадениот датум, решила да го откаже.

Пејачките дури и направија селфи за Instagram кое за само неколку часа доби повеќе од 20 илјади лајкови.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Некој програмер седи во кафич и се удвара на некоја девојка...
- Сакаш да те частам кафе ?
-Не фала !
- Сакаш да те частам сок?
-Не фала !
-Сакаш да те частам вотка ?
-Не...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. ВАЖНО: Ве информираме дека автопатот Миладиновци – Штип, секција Миладиновци – Кадрифаково и...
Верски календар
На денешен ден
1519.- Роден е францускиот крал Анри Втори, татко...
1563.- Со мировен договор во Амбоаза заврши...
1628.- Англичаните во Америка ја основаа...
1629.- Роден е рускиот цар Алексеј Михајлович...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби