Светот го запозна новиот принц: Кејт горда мама во црвено

Само неколку часа по породувањето Кејт Мидлтон заедно со својот сопруг и го покажа новородениот син на јавноста.

Војвотката од Кембриџ блесна во прекрасен црвен фустан од нејзината омилена дизајнерка Џени Пекам, додека гордиот татко се пошегува дека овој пат светот не требаше многу да чека, со оглед на тоа дека Мидлтон беше примена во болница во 6 наутро, а се породи во 11 часот.

Принцот Џорџ и принцезата Шарлот веќе го запознаа малиот принц и се воодушевен поради тоа што ќе имаат нов член на семејството.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Малиот Трпе на час по македонски.
- Трпе, составот за домашните миленици е ист како на брат ти.
- Е па што да правам кога имаме исто куче!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Од ЕВН е најaвено дека од 03.10.2018 година, напојувањето на тунелите на патот Демир Капија - Смоквица од страна на...
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден на слепите
- Меѓународен ден на пешачењето
70 п.н.е.- Роден е римскиот писател Публиус...
1529.- Турскиот султан Сулејман II се откажа од...
1542.- Роден е царот Абу ул Фат Џелалудин Акбар,...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби