Мета на критики: Џиџи Хадид „поцрне“ за насловната на Вог

Да се биде на насловната на престижниот Вог магазин е сон на секоја манекенка. Сепак, преработката на фотографиите во Photoshop понекогаш оди до тој степен, што девојките воопшто не личат на себе си.Тоа и се случи и на Џиџи Хадид, која деновиве се пофали со нејзината насловна за Вог Италија, на која е со потемна кожа за неколку нијанси и изгледа сосема непрепознатливо.

Насловната страна предизвика огромна лавина на критики, па манекенката почувствува потреба да ја објасни својата инволвираност во целата ситуација.

-Ве молам да разберете дека мојата контрола на фотосесијата во однос на креативна насока, воопшто не постои. Сè завршува кога заминувам од сетот и сè што се прави на фотографиите е вон моја контрола.


Потемнувањето е стил на S.Klein и се прави со години и верувам дека тоа беше она што се очекуваше од фотосесијата. Сепак, иако разбирам кои беа намерите на Вог Италија, тие не беа спроведени на коректен начин и грижата која што ја имате е оправдана.

Сакам да им се обратам на сите оние кои се навредени од едитирањето/менувањето/ бојадисувањето на насловната. Знајте дека ако мојата контрола врз сето ова беше поинаква и нештата ќе беа поинакви, напиша Хадид.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Малиот Трпе на час по македонски.
- Трпе, составот за домашните миленици е ист како на брат ти.
- Е па што да правам кога имаме исто куче!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Од ЕВН е најaвено дека од 03.10.2018 година, напојувањето на тунелите на патот Демир Капија - Смоквица од страна на...
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден на слепите
- Меѓународен ден на пешачењето
70 п.н.е.- Роден е римскиот писател Публиус...
1529.- Турскиот султан Сулејман II се откажа од...
1542.- Роден е царот Абу ул Фат Џелалудин Акбар,...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби